Template design by cpa website design and free forum

14. kartografický den Olomouc

PREZENTACE Z LETOŠNÍHO ROČNÍKU KE STAŽENÍ

Jan Langr: Mapy v běhu mezi lampiony (PDF)
Jan Ptáček: S mapou na cestách (PPTX/PDF)
Jaroslav Burian: Mapy očima sportovce, sport očima geoinformatika (PPTX/PDF)

>> FOTOGALERIE Z AKCE <<V pátek 28. února 2020 se uskuteční již čtrnáctý ročník tradičního odborného kartografického semináře. Tématem letošního ročníku je KARTOGRAFIE A SPORT. Těšit se můžete na účastníka několika závodů Rallye Dakar v roli navigátora, "vrchního kartografa" Českého svazu orientačního běhu, producenta českých turistických map i nadšeného sportovce tělem i duší využívajícího mapy před, v průběhu i po sportovních činnostech. Účast na akci je bezplatná.

logo KDO 2020

Registrace účastníků na akci probíhá ZDE.

PROGRAM

9:30-10:00
Registrace

10:00–10:10
Zahájení

10:10–10:20
Sport a mapy
Vít Voženílek, Univerzita Palackého v Olomouci

10:20–10:50
NAVIGACE NA DAKARU
Josef Kalina

Legendární navigátor Josef Kalina, který na Dakar jezdí přes 30 let, zažil proměny navigaci během čtyř dekád. Byl u první účasti československých kamionů na slavné africké trati, kterou po boku Karla Lopraise třikrát vyhrál. Prožil Dakar v Americe a letos v Saudské Arábii si vyzkoušel roli televizního reportéra. Pro tuzemské dakaristy je absolutní guru.

10:50–11.20
MAPY V BĚHU
Jan Langr, Český svaz orientačního běhu

Jan Langr je „vrchní kartograf“ Českého svazu orientačního běhu. Orientační běžec tělem i duší, aktivní závodník od roku 1973, amatérský kartograf od roku 1984, profesionální kartograf v letech 1992-1995, od roku 1995 se věnuje GIS a digitální kartografii. Autor a spoluautor více než 100 map pro orientační běh v Česku, mapoval i ve Francii, Švýcarsku, Rakousku, Španělsku a Číně. Od roku 1996 je předsedou Mapové rady Českého svazu orientačních sportů a od roku 2019 individuálním členem ČKS.


11:20–12:00
Přestávka, občerstvení


12:00–12:30
S MAPOU NA CESTÁCH
Jan Ptáček, Kartografie Praha, a.s.

Svou první mapu s turisticko-houbařskými ambicemi vytvořil v osmi letech; tato mapa však nebyla nikdy využita. O 22 let později se Janu Ptáčkovi splnil sen v Kartografii Praha, kdy publikoval svou první autorskou mapu. Od té doby jeho výtvory používají spokojení, i méně spokojení zákazníci v celém Česku i za jeho hranicemi. S turistickými mapami se tak setkává jako uživatel, tvůrce a nakonec také jako vydavatel bezmála 40 let. K tištěným mapám a atlasům má velmi nostalgický vztah, přesto velmi rád využívá přednosti moderních technologií a jejich možnosti v kartografii.

12:30–13:00
MAPY OČIMA SPORTOVCE, SPORT OČIMA GEOINFORMATIKA
Jaroslav Burian, Univerzita Palackého v Olomouci

Jako docent na Katedře geoinformatiky UP Olomouc se Jaroslav Burian zabývá aplikacemi geoinformatiky v prostorovém plánování. Ve volném čase je pak všestranným sportovcem, který se s mapami setkává při mnoha outdoorových aktivitách, zejména při horolezectví a dlouhých horských bězích.


13:00–14:00
Diskuze a zakončení semináře
moderuje Vít Voženílek


14:00
Závěr

Registrace na seminář je dostupná ZDE.O kartografickém dni

Hlavním tématem všech kartografických dnů je moderní pojetí tematického mapování v geovědních oborech. Kartografický den v Olomouci se koná pod záštitou:

České kartografické společnosti

an image

Sekce kartografie a geoinformatiky České geografické společnosti (ČGS)

an image

České asociace pro geoinformace (CAGI)

an image

Katedry geoinformatiky PřF UP v Olomouci

an image
Mediální partneři:an image
an image

an image

an image

an image

“Map it, live it!”
Zpět nahoru